Embryo transferi sonrasında ne yapılmalıdır?

Yapılan çalışmalarda embriyo transferi sonrası hemen ayağa kalkan hastalar ile 30 dakika süresince yatakta kalan hastalar arasında gebelik sonuçları açısından bir fark bulunmamıştır. Hatta, fazla yatmanın olumsuz olduğu gösterilmiştir. Fakat yine de transfer sonrasında 2-3 gün egzersizden kaçınarak, yalnızca günlük aktiviteler yaparak evde dinlenilmelidir. Merdiven çıkmanın, ayakta namaz kılmanın sakıncası bulunmamaktadır.

Tüp Bebek Döneminde Egzersiz

Tüp bebek uygulaması yapılacak olan hastaların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi bu uygulamanın hayatları üzerine nasıl bir etkisi olacağıdır. Bu merak neticesinde, doktorlara en çok yönelttikleri soru ise “ tüp bebek tedavisi esnasında egzersiz yapabilir miyim?, eğer yapabilceksem ne tip bir egzersiz yapabilirim? ” olmaktadır.

Tüpbebek için Nasıl Hazırlanmalı?

Tüpbebek için Nasıl Hazırlanmalı.... Zorlu bir yol, sonuç kesin değil, başarısızlık başarı kadar yüksek olası, bazı durumlarda da başarısızlık daha büyük bir olasılık.... Tüpbebek’e giden yolda neden sizin veya eşinizin eliniz değil, ama tüpbebek başarısını artırmak sizin elinizde…. nasıl? Üreme enerjik canlılar içindir. Bir canlı yaratmak için enerjik olmak gerekir. Enerjik olmak için fit olmak gerekir.

Adres

Başkent Üniversitesi, Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezi, Şehit Temal Kuğuğlu Cad. No:34 Bahçelievler ANKARA 06000

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ankara Dışından Gelecekler

Ankara Dışından gelecek hastalarımız, AŞTİ Ankaray’a (Metro) binip, Maltepe Durağında inip, Gülseren Sok. çıkışını kullanabilirler. Merkezimiz Gülseren Sok.’ı kesen Kubilay Sokağın sağda 50 metre ilerisindedir.

Sayfalar

  • Ankara Tüp Bebek
  • Hulusi Zeyneloğlu Kimdir?
  • Gebe Kalamıyorum
  • Tüp Bebek Tedavisi
  • Blog

Telefonlar

GSM : 0530-544 98 66
Direkt sekreterya
0312 232 4400 x 306 veya 148
Merkezi randevu sistemi
0312 212 8282
Faks: 0312 232 3912