Tüp(Kanal) Cerrahisi

Kanal Cerrahisi mutlaka mikrocerrahi kurallarına uygun yapılmalı. Uygun HD (yüksek çözünürlük) görüntüleme sistemleri ile uygun cerrahi aletlerin varlığı ile bu eğitimi almış infertilite uzmanları tarafından yapılması başarıyı artırır. Yüksek teknoloji eskinin mikroskop altında yapılan mikrocerrahi özelliklerini laparoskopiye uyarlamaktadır.

Bağlanmış Kanalların Tekrar Açılması

Özellikle 2. veya 3. sezaryen sırasında kanallar (tüpler) birçok kadın tarafından bağlatılır. Ancak daha sonra ortaya çıkan zaruretlerden dolayı tekrar açılması istenebilir. Bu hem laparoskopik, hem de açık olarak mikroskop altında yapılabilir. Laparoskopi yeni HD çözünürlüklü görüntüleme sistemleri ile yeterli büyütme sağlanmaktadır. Bu düzeltme ameliyatı tek veya çift taraflı da yapılabilir. Ehil ellerde ve uygun olgularda 1 yılda gebelik şansı %70’e kadar çıkmaktadır.

Hidrosalpenks 

Kanalların uçlarından tıkanması. Geçirilmiş enfeksiyonlar, geçirilmiş enfeksiyon, ameliyatlar veya endometriozise ait yapışıklıkların arasında kalmış tüp uçlarının sıkışmasından oluşur. Tüp tıkanınca o taraftan gebelik oluşmaz, çok az bir açıklık var da aradan bir şekilde yumurta ve sperm geçebilmiş ve döllenme olmuşssa,dış gebelik şansı çok yükselir.

Böyle bir durumda öncelikle tüpün kapalı ucu açılır, iç doku incelenir; eğer doku sağlıklı ise tüpün korunmasına karar verilir, etrafta varsa yapışıklıklar açılır. Tekrar tüp uçları yapışmasın diye dış kesmine doğru çevirici çok ince sütürlarla kalıcı dikiş konulur. Bu oldukça zor bir cerrahidir.

Adres

Başkent Üniversitesi, Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezi, Şehit Temal Kuğuğlu Cad. No:34 Bahçelievler ANKARA 06000

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ankara Dışından Gelecekler

Ankara Dışından gelecek hastalarımız, AŞTİ Ankaray’a (Metro) binip, Maltepe Durağında inip, Gülseren Sok. çıkışını kullanabilirler. Merkezimiz Gülseren Sok.’ı kesen Kubilay Sokağın sağda 50 metre ilerisindedir.

Sayfalar

  • Ankara Tüp Bebek
  • Hulusi Zeyneloğlu Kimdir?
  • Gebe Kalamıyorum
  • Tüp Bebek Tedavisi
  • Blog

Telefonlar

GSM : 0530-544 98 66
Direkt sekreterya
0312 232 4400 x 306 veya 148
Merkezi randevu sistemi
0312 212 8282
Faks: 0312 232 3912